Welcome to Incels.is - Involuntary Celibate Forum

Welcome! This is a forum for involuntary celibates: people who lack a significant other. Are you lonely and wish you had someone in your life? You're not alone! Join our forum and talk to people just like you.

Günlük tutuyor musunuz?

FakeFakecel

FakeFakecel

PhD in Agony & Anguish
-
Bence herkes günlük tutmalı. Kafamı dağıtmama yardımcı oluyor. Geçmişi iyisiyle kötüsüyle kayıt altına alıp daha sonradan okumak hayata biraz daha renk katıyor. ''Vay be bunu da yapmışım böyle de hissetmişim'' diyorum okurken. Lise 10 dan beri haftada bir-iki civarı yazıyor ve çiziyorum. Her ne kadar çizme yeteneğim çok olmasa da.

Günlük tutsam sonuna x ölene kadar yazardım ve biterdi aq her günüm aynı zaten.

Günlük tutsam sonuna x ölene kadar yazardım ve biterdi aq her günüm aynı zaten.
Gününde ne yaptığını yazmak zorunda değilsin, hislerini ve düşüncelerini yaz. günlük (diary) yerine aslında ingilizcesi journal olan kelimeden bahsetmek istemiştim. Türkçesini bilmiyorum. Benim journal'ın 90%'ı düşüncelerim, hayatımda çok özel olay olmuyor olduğu zaman dipnot falan geçiyorum sadece. Hiç olmazsa ''şuan elimde rakı şişesi ile camdan dışarı bakıyorum. aşağıda chad ve stacyleri eğlenirken görüp içten içe ölüyorum'' falan yazılabilir.

Üzgünken yazmak gerçekten insanı birazcık da olsa rahatlatıyor. Kimsenin okumayacağını bilsen bile acıyı paylaşıyor gibi oluyorsun. sadece hüzünlü şeylerden bahsetmek zorunda değilsin tabiki. Romantik fantezilerini anlat. Öfkeni de anlatabilirsin, o da rahatlatır. Bütün dünyanın padişahı ya da bir tür Tanrı olsaydın ne yapardın yaz. Nasıl güç kullanarak intikam alırdın (gta 5'te tabiki) anlat.

Last edited:
gunluk yazmayi calisiyodum ama her seferinde ya unutuypdum yada devam etmek istemiyodum duygularimi insanlara aktarmayi birak kolay kolay kagida bile yazamiyorum beni buyuten ailem sagolsun

gunluk yazmayi calisiyodum ama her seferinde ya unutuypdum yada devam etmek istemiyodum duygularimi insanlara aktarmayi birak kolay kolay kagida bile yazamiyorum beni buyuten ailem sagolsun
bitti :feelsrope:

9. sınıfta hiç bir arkadaşım ve yapılacak bi şey yokken, sırf bi şey yapıyomuş gibi gözükmek için deftere günlük tutar gibi o anlık olan şeyleri yazmaya başlamıştım bi ara, 12. sınıfa kadar devam etti, üniversiteye geçince aynısını telefondaki notlarda ama daha nadir yapıyorum. ne kadar yardım ediyor tartışılır, aklımdan geçenleri söyleyecek biri olmayınca kendime tekrar söylemek ne değiştiriyor bilmem
çizme ben de yapıyordum, kareli defterlerde çizgilerle baya bi şeyler yapıyordum lisede, bıraktım ünide
sardı mı iyi zaman geçirtiyor